Reebok Spartan Race
Objednávky: 775 564 689

Porovnání Reebok All terrain 1.0 a 2.0


Se stále větší popularitou extrémních překážkových běhů se zvedá i poptávka po adekvátní obuvi a tak se dalo počítat s tím, že druhá generace, nejprodávanějších Reebok All Terrian Super, na sebe nenechá dlouho čekat. Takže pojďme se jim podívat na zoubek.

Spartan Race Hajdur

Už na první pohled je patrné, že došlo k několika zásadním změnám. Špička dostala novou ochranu a původní lehké pogumování bylo nahrazeno pevnějším celogumovým osazením, které by mělo více chránit prsty před nechtěným nakopnutím kamenů nebo jiných nástrah. Svršek je opět z kvalitního nesákavého materiálu,oproti jedničkám více perforovaného a z boků až do paty ještě přibylo „pogumováni“ průhlednou vrstvou, která botu zase o něco více zpevní a hlavně zabrání vnějšímu poškození. Příjemnou změnou prošlo určitě šněrování a jazyk. Sice zmizela zadní dírka, ale na botě teď uděláte o křížek víc, což spolu s delším, širším a hlavně silnějším jazykem nohu v botě pohodlněji a přesněji usadí. Už byste neměli s každým pokrčením boty nabírat nečistoty, ani mít ten nepříjemný pocit, že při broděním bahnem vylezete na břeh bosí. I místo kolem dírek tkaniček bylo výrazně zesíleno. Tkaničky ale zůstaly stejně jako u předchozího modelu slabé jak struny. Díky těmto drobným změnám boty přibralynecelých 20 g a velikost 43 (280mm) na váze ukázala 263 g.  Podrážka zůstává zcela beze změn. Drop 5 mm, hrubý vzorek z měkké gumy (ale né tak měkké jako např. u konkurenčních xtalon 212) takže vám nebude doslova mizet před očima, když vás pořadatel závodu vyžene na několikakilometrový přesun po asfaltu.  Nejsilnější stránkou opět zůstává drenáž v podrážce, nebo chcete-li odvodňovací kanály. Díky nim vám nebude dělat problém ani brodění potokem, nebo skok do vodního příkopu. Voda prodyšným svrškem okamžitě odtéká, takže vám nohy s každým krokem netěžknou a jen co vylezete zpátky na břeh, stačí uběhnout pár desítek metrů a vodu díky drenáži bez problémů vyšlapete. Za pár minut si ani nevzpomenete, že jste se vlastně před chvílí koupali. Noha zůstává pevně na svém místě, takže se vám prsty netlačí do špičky a můžete bezpečně kontrolovat svůj došlap, aniž byste se zbytečně dřeli nebo unavovali. Špunty na podrážce a nízký drop pak přináší perfektní grip a odezvu od podkladu.

Ani na překážkách si boty nestojí špatně.

Při šplhu se díky speciálně upravenému vzorku pod klenbou, při správné technice (smyčka), do lana zakousnou a nepustí. Na balančních úkolech jako kůly nebo kladiny, opět oceníte nízký profil a cit s každým krokem. Bota není zbytečně vysoká a tím vám dodává větší stabilitu. V blátě, či jakémkoli měkké povrchu, který na sebe na trati nenechá dlouho čekat, se cítíte jako ryba ve vodě. Záběr v každém směru, tohle je přesně to, co od boty v takovém terénu očekáváte. Na již zmiňovanou gumovou výztuhu špičky si vzpomenete třeba hned na první vysoké stěně, když vám ztlumí náraz do prken, od kterých se snažíte v plné rychlosti odrazit co nejvýš. Po zdolání dalších nekonečných kopců vybíháme na asfalt. Ani ten nedělá botám problém, i po 5km se v nich běžet dá, špunty docela dobře tlumí, ale dlouhodobější pobyt na silnici v nich určitě nedoporučuju! Tahle bota patří do lesa, do bláta a na nezpevněné cesty. .

Rada na závěr

Pokud tedy hledáte ideální krosovou botu pro extrémní překážkové běhy, Reebok vám nabízí skvělou závodní botu, která vás dokáže podržet takřka za každé situace. Grip, nízká váha, prodyšnost, dokonalé odvodňování, to vše hraje v prim. Otázkou ale i u tohoto modelu Reebok All Terrain Super 2.0 zůstává, stejně jako u předchozího modelu, celková životnost. Vše se bude samozřejmě odvíjet od vašeho běžeckého stylu, dravosti, terénu jednotlivých závodů atd.. Slabý prodyšný materiál a měkký vzorek se rychle opotřebovává a problém budou mít hlavně běžci s širším chodidlem. Bota je totiž i ve své druhé generaci pořád stejně úzká a širší nárt tak vystavuje podešev častějšímu kontaktu s terénem, což může po čase způsobit její prošoupání. Řešením by určitě bylo protažení gumové obsázky více do stran a nenechat tak nejslabší část boty v jejím nejširším místě. Snad se toho dočkáme u verze 3.0. Každopádně jako celek, je to stále skvělá závodní bota, se kterou své výsledky v extrémním závodě posunete zase o pořádný kus dál. 

Vašek Hajdur
Spartan Race Training Group Liberec

O nás

BotyOblečení.cz
autorizovaný obchod Reebok

V našem obchodě nabízíme nejširší výběr bot a oblečení na Spartan Race v Čechách. Vše, co v našem eshopu uvidíte, máme skladem, nebo na externím skladě s dostupností do jednoho týdne.

www.botyobleceni.cz

BotyOblečení.cz Reebok

Adresa kamenné prodejny:
Suchý vršek 33, 158 00 Praha 5

Tel.: 775 564 689
Email: info@botyobleceni.cz

Otevřeno: Po – Pá 9:00 – 18:00